ГОЛОВНА I   English I  Українська  
ПОДАТИ ЗАЯВУ НА
ВІЗУ ДО ДАНІЇ
В
УКРАЇНІ
ЗБІР БІОМЕТРИЧНИХ ДАНИХ
Зміни у процесі подання документів на Шенгенську візу

23 червня 2015 року в Україні та інших країнах Східного партнерства країни Шенгенської зони запровадять Візову інформаційну систему (ВІС). Це відбувається в контексті всесвітнього процесу запровадження ВІС. Система вже працює в 16-и з 23-х регіонів світу; її запровадження розпочалося в жовтні 2011 року. До кінця листопада 2015 року до системи ВІС буде приєднано всі консульства країн-учасниць Шенгенського простору в усьому світі.

Головна зміна для громадян України, починаючи з 23 червня 2015 року, полягатиме в тому, що всі заявники повинні будуть з'явитися особисто в консульство, щоб надати свої біометричні дані (відбитки пальців та цифрову фотографію). Це проста та необтяжлива процедура. Вона стосується, зокрема, заявок на короткострокові Шенгенські візи (із максимальним дозволом на перебування у 90 днів з кожних 180 днів).

Для всіх подальших заяв на отримання візи, що будуть подаватися протягом 5 років після цієї процедури, відбитки пальців заявника копіюватимуться з інформації, яка міститься в системі ВІС з попередньої заявки. Іншими словами, відбитки пальців надаються на період у 5 років; і ці відбитки чинні для будь-якої подальшої заявки на Шенгенську візу протягом 5-річного періоду (наприклад, заявки на довготермінову багаторазову візу).

Винятки від зобов'язання надавати відбитки пальців стосуються таких категорій:
  • Діти, молодші 12 років;
  • Особи, у яких фізично неможливо взяти відбитки пальців;
  • Голови держави та члени національних урядів (а також члени їхніх офіційних делегацій та їхні чоловіки/дружини), якщо вони подорожують з офіційними цілями.
На практиці це означає, що ваш перший особистий візит до консульства країни-учасниці Шенгенської зони після 23 червня 2015 року буде довшим на кілька хвилин. Цей час буде потрібен, аби ви могли надати свої персональні біометричні дані. Всі інші процедури (зокрема, візовий збір, аплікаційні форми), залишаються незмінними.

(1)Візова інформаційна система (ВІС) – це система обміну даних між державами-членами Шенгенського простору щодо короткострокових віз. Головними завданнями ВІС є полегшення процедури подання візової заявки та перевірки на зовнішніх кордонах, а також підвищення безпеки.
(2)До прикладу, система уже запроваджена на Близькому Сході, в Африці, Південній і Північній Америці, Австралазії, Південно-Східній Азії, Центральній Азії, у країнах Західних Балкан і Туреччині.
(3)Щоправда, в окремих випадках, таких, як обґрунтовані сумніви щодо особи заявника, консульства також будуть збирати відбитки пальців в межах цього періоду часу.

Однак потреба запроваджувати нову систему може вести до потенційного ускладнення процесу подання заявки на візу через перевантаження на початку цього процесу. Заявники мають про це пам'ятати.

Мета цього всесвітнього процесу запровадження системи ВІС полягає в тому, аби ліпше захистити заявників від крадіжки їхньої ідентичності та перешкоджати шахрайству з документами і торгівлі візами. Наприклад, взяття відбитків пальців широко використовується всередині ЄС для того, аби підняти рівень безпеки різних документів (посвідчення особи, паспорти). Використання біометричних даних для підтвердження ідентичності людини, яка має візу, вестиме до точнішої, швидшої та безпечнішої перевірки прикордонниками.

Ви маєте змогу здати Ваші біометричні дані у Візовому Центрі після подачі документів.

Будь ласка, натисніть тут, щоб знайти адреси Візових Центрів в Україні, де Ви можете подати Ваші візові заяви та біометричні дані.

Інформація про обробку відбитків пальців та фотографії для ідентифікації та перевірки особи під час паспортного контролю

Інформація стосовно візи

У зв’язку з подачею візової заяви на отримання візи до Данії, відповідно до правил Візового Кодексу, у заявників будуть брати відбитки пальців та фотографію (біометричні дані) з метою ідентифікації та перевірки особи під час паспортного контролю, див. розділ 40G(1) Закону про іноземців.

Ваші відбитки пальців та фотографія будуть збережені у реєстрі міграційних органів, за яких відповідальні Міністерство Міграції та Інтеграції, Міграційні служби та Органи міжнародного підбору персоналу та інтеграції.

Відбитки пальців та фотографія будуть зберігатися у реєстрі протягом 10 років після їх внесення до реєстру.

Протягом вказаного періоду доступ до ваших відбитків пальців та фотографії матимуть усі міграційні органи, Міністерство закордонних справ Данії, включаючи датські представництва (посольства, генеральні консульства тощо), а також поліція з метою ідентифікації та перевірки особи під час паспортного контролю.

Інформація стосовно возз’єднання сім’ї, службових поїздок, поїздок з метою навчання тощо 

У зв’язку з подачею заявки на отримання дозволу на проживання відповідно до розділу 9, 9A, 9C–9F, 9I–9N або 9P Закону про іноземців (возз’єднання сім’ї, службові поїздки або поїздки з метою навчання) або заяви на продовження вашого дозволу на проживання, що було видано відповідно до розділу 9–9F, 9I–9N або 9P Закону про іноземців, у заявників будуть брати відбитки пальців та фотографію (біометричні дані) з метою ідентифікації та перевірки особи під час паспортного контролю, див. розділ 40G(1) Закону про іноземців.

Ваші відбитки пальців та фотографія будуть збережені у реєстрі міграційних органів, за яких відповідальні Міністерство Міграції та Інтеграції, Міграційні служби та Органи міжнародного підбору персоналу та інтеграції.

Відбитки пальців та фотографія будуть зберігатися у реєстрі протягом 20 років після їх внесення до реєстру.

Якщо ви отримали дозвіл на проживання у Данії, ваші біометричні дані будуть зберігатися у реєстрі протягом 10 років після їх внесення до реєстру. Хоча, якщо ви отримали датське громадянство, ваші відбитки пальців та фотографія будуть видалені з реєстру міграційних органів.

Протягом вказаного періоду доступ до ваших відбитків пальців та фотографії матимуть усі міграційні органи, Міністерство закордонних справ Данії, включаючи датські представництва (посольства, генеральні консульства тощо), а також поліція з метою ідентифікації та перевірки особи під час паспортного контролю.

Міграційні служби можуть використати ваші відбитки пальців та фотографію з метою перевірки особи у випадку, якщо немає повної достовірності щодо особи, див. розділ 40A(2)(3) та розділ 40B(2)(1). У такому випадку ваші відбитки пальців та фотографія будуть порівняні з відбитками пальців та фотографією, котрі збережені у реєстрі міграційних служб. Ваші відбитки пальців та фотографія не будуть збережені у реєстрі міграційних служб у випадку, якщо вони необхідні лише для перевірки особи у зв’язку з, наприклад, виплатою вам допомоги або коли ви проходите співбесіду з міграційними службами.

Інформація стосовно ваших прав та персональних даних

Ви маєте право, за запитом, отримати відомості стосовно природи інформації, яка є в наявності у міграційних служб, Міністерства закордонних справ Данії або поліції, так само й про мету збереження таких даних, категорії користувачів такої інформації і джерела інформації. З таким запитом ви можете звернутися до: Міністерства Міграції та Інтеграції, Slotsholmsgade 10, DK-1216 Копенгаген К, тел. +45 6198 4000, електронна адреса: uim@uim.dk; Міграційної служби, Ryesgade 53, DK-2100 Копенгаген Ø, тел. +45 3536 6600, електронна адреса: us@us.dk; Органів міжнародного підбору персоналу та інтеграції, Центр обслуговування громадян,  Njalsgade 72C, DK-2300 Копенгаген S, тел. +45 7214 2001 (службові поїздки), +45 7214 2002 (поїздки з метою навчання), +45 7214 2003 (інша діяльність), електронна адреса: siri@siri.dk.

Будь ласка, надайте інформацію про ваш персональний ідентифікаційний номер, номер справи або будь-яку іншу конкретну інформацію, яка б допомогла органам віднайти ваші біометричні дані, які збережені у них.

Ви маєте право пред’явити претензію до міграційних органів, Міністерства закордонних справ Данії та поліції стосовно збереження ваших біометричних даних, до Міністерства Міграції та Інтеграції, Міграційних служб, Органів міжнародного підбору персоналу та інтеграції, які є відповідальними за реєстр міграційних органів. Якщо вказані органи мають недостовірні або помилкові персональні дані або обробляють такі персональні дані з порушенням закону, Міністерство Міграції та Інтеграції, Міграційні служби та Органи міжнародного підбору персоналу та інтеграції, котрі зберігають реєстр з біометричними даними, мають виправити, заблокувати або навіть видалити інформації з реєстру міграційних органів. 

У результаті, ви можете подати скаргу стосовно обробки ваших відбитків пальців та фотографії до Органів захисту даних, які контролюють дотримання законодавчих вимог відповідно до Акту про збереження персональних даних, включаючи збереження біометричних даних органами Данії: Органи захисту даних, Borgergade 28, 5, DK-1300 Копенгаген K, тел. +45 3319 3200, електронна адреса: dt@datatilsynet.dk.

Ви можете ознайомитися з детальною інформацією стосовно ваших прав у розділі III Акту про збереження персональних даних, Дані про права суб’єкта.

Відповіді на часті запитання:

П: Чи залишатимуться чинними Шенгенські візи, видані до 23 червня 2015 року?
В: Так, вони залишатимуться чинними.
 
 
П: Якщо в мене вже є біометричний паспорт, чи маю я також надавати свої відбитки пальців?
В: Так, власники біометричних паспортів, які подаватимуть заявку вперше, теж повинні будуть прийти особисто після 23 червня, аби подати заявку на отримання короткострокової Шенгенської візи.

Взагалі, існує дві різні непов'язані системи зберігання біометричних даних. Біометричні паспорти з відбитками пальців його власника видаються українськими органами влади. Натомість системою ВІС управляє не українська влада, а органи влади Шенгенських держав, які не мають жодного доступу до даних, які зберігаються на чіпах українських біометричних паспортів.
 
 
П: Чи вестимуть процедури ВІС до підвищення платні за візу?
В: Ні, платня за візу залишається такою самою, як і зараз.
 
 
П: Чи означає ця нова вимога, що українські заявники на візу стикатимуться з новими бар'єрами? Чи не спрямована вона проти українських громадян?
В: Ні, зовсім ні. Ця новація спрямована на те, аби зробити весь процес безпечнішим. Відбитки пальців братимуть тільки в перший раз, і цю інформацію використовуватимуть протягом 5 років для оформлення наступної візи.

Ті самі вимоги та процедури незабаром стосуватимуться всіх заявників по всьому світу. Ставлення до громадян України є таким самим, як і ставлення до будь-яких інших громадян по всьому світу.
 
 
П: Чи означає ця новація, що безвізовий режим для українців відкладатиметься?
В: Ні, аж ніяк. Це два процеси, які не пов'язані між собою. Запровадження біометрики є світовим процесом, а лібералізація візового режиму я процесом, що відбувається між ЄС та Україною. Цей процес спирається на досягнення, тобто щойно Україна виконає усі свої зобов’язання, буде запроваджено безвізовий режим для громадян України, які мають біометричні паспорти.
 
 
П: Що буде із візовими заявами тих людей, які з різних причин відмовляться надавати відбитки пальців?
В: На жаль, у разі відмови надати біометричні дані такі заявники не отримають Шенгенської візи. Водночас існує низка категорій громадян, які не повинні надавати свої біометричні дані:
  • Діти, молодші 12 років;
  • Особи, в яких неможливо фізично взяти відбитки;
  • Голови держави та члени національних урядів (а також члени їхніх офіційних делегацій та їхні чоловіки/дружини), якщо вони подорожують з офіційним візитом.
 
 
П: Чи є додаткова порада для заявника, що подає документи на отримання Шенгенської візи перед запровадженням ВІС?
В: Мандрівники, які планують подати документи на отримання Шенгенської візи в червні, повинні звернути увагу, що за кілька днів до 23 червня деякі консульства країн-членів Шенгенського простору можуть бути зачинені та/або обмежити збір документів від заявників в зв’язку із проведенням робіт по встановленню нової системи.

Якщо ви плануєте подорож на кінець червня/початок липня, будь ласка, обдумайте можливість подати ваші документи на декілька тижнів раніше.

Консульства та візові центри повинні будуть провести навчання власного персоналу, налаштувати та освоїти нові робочі процедури. Для цих цілей вони, можливо, потребуватимуть виділення додаткового часу. .
 
 
П: Якою буде роль візових центрів?
В: Їхня роль залишиться незмінною. До прикладу, вони допомагатимуть консульствам країн-членів Шенгенського простору, що з ними працюють, на підготовчій стадії процесу подачі візової заяви. Ці центри також будуть оснащені електронними пристроями для збору біометричних даних, які далі будуть безпосередньо відправлятися до консульства відповідної країни Шенгенської зони і зберігатися у базі даних ВІС.
 
 
П: Чи збережеться можливість подати документи на отримання Шенгенської візи через сертифіковані туристичні агентства?
В: Уперше після 23 червня заявники повинні будуть з’явитися особисто у консульстві (або у візовому центрі) для надання своїх біометричних даних. Наступні подання документів на отримання Шенгенської візи в межах 5-и років можуть бути здійснені через туристичні агенції.

Біометричні дані візового заявника не можуть бути зібрані комерційними посередниками (наприклад, туристичними агенствами).
 
 
П: Яким чином мої біометричні дані залишаються захищеними у ВІС?
В: Суворі правила захисту персональних даних визначені правовими нормами, пов’язаними із функціонуванням ВІС. Вони також контролюються відповідними національними та європейськими органами влади із захисту даних.

Персональні дані заявника зберігаються у ВІС максимально протягом 5 років, починаючи з дати завершення терміну дії виданої візи, або з нової дати завершення терміну дії виданої візи, якщо її дія була продовжена, або з дати прийняття негативної відповіді щодо візової заяви відповідними органами влади.

Будь-яка особа має право отримати інформацію про свої дані у ВІС від країни-члена Шенгенського простору, що внесла ці дані до системи. Будь-яка особа також може вимагати, щоб неточні дані, пов’язані з нею, були виправлені, а дані зібрані в незаконний спосіб – видалені.

У кожній країні, що входить до Шенгенського простору, національні уповноважені органи влади здійснюють незалежний контроль обробки персональних даних внесених у ВІС цією країною.

Європейський інспектор із захисту даних здійснює контроль за процесом обробки даних органами управління ВІС.
 
 
П: Хто матиме доступ до ВІС?
В: Органи влади країн-членів Шенгенського простору, що відповідають за видачу віз, прикордонний та імміграційний контроль, а також служби надання притулку мають прямий доступ до даних, що зберігаються у ВІС.

Як правило, дані з ВІС не можуть бути передані третім країнам або міжнародним організаціям.

З 1 вересня 2013 року правоохоронні органи країн-членів Шенгенського простору можуть запросити доступ до даних ВІС відповідно до дуже суворих правових умов і тільки з метою попередження, виявлення, розслідування терористичних та інших серйозних кримінальних злочинів. Для цих же цілей доступ до ВІС матиме і Європол.
 
 
П: Де я можу отримати більше інформації про ВІС?
В: Додаткову інформацію про ВІС можна отримати за посиланням (інформація доступна англійською мовою): Натисніть тут

 


ПРОЦЕС
ПОДАЧІ ЗАЯВИ


Крок 1
Підготуйте Вашу анкету та додаткові документи: Скористайтеся сторінкою «Все про візи» та знайдіть всю інформацію стосовно категорії візи, яка Вам потрібна – тут Ви зможете знайти суму консульського збору, перелік необхідних документів, анкети на отримання візи, тощо.

Крок 2
Призначте дату та час подачі документів до Візового центру: Для того щоб подати документи до Візового центру, Вам необхідно попередньо записатися на подачу Записатися на подачу документів Ви можете онлайн або зателефонувавши до контакт-центру. Деталі запису на подачу документів Ви можете знайти на нашому сайті.

Крок 3
Подайте документи до Візового центру: З'явіться до Візового центру в день подачі документів та подайте заповнену анкету та необхідні додаткові документи.

Крок 4
Оплатіть суму: Працівник надасть Вам чек, який Вам необхідно сплатити у касу в гривнях. Оплата буде включати суму всіх платежів у Візовому центрі.